Dámske turistické topánky, Topánky

Ako si vybrať dobré športové a turistické topánky?

Dobrá športová obuv je nevyhnutným vybavením každého milovníka športu. V súčasnej dobe dostupné modely dámskej športovej obuvi sú nielen pohodlné, ale tiež veľmi štýlové. Vďaka tomu ich ženy môžu nosiť ako na tréning, tak každý deň. Zvláštnou kategóriou tohto typu obuvi sú dámske turistické topánky. Ich hlavným účelom je horská turistika, ale sú skvelé aj na ďalšie aktivity, ako sú dlhé prechádzky po lese. Na čo sa zamerať pri výbere športovej obuvi?

 

Praktická a módna športová obuv pre moderné ženy

Správne zvolená športová obuv pomôže vyhnúť sa zraneniu v priebehu cvičenia a nespôsobí rýchlu únavu svalov nôh. Mali by byť prispôsobené športu, ktorý robíte – iné topánky sú určené na jogging, iné na horolezectvo a iné na tenis.

Masívna športová obuv musí byť správne tvarovaná a prispôsobená tvaru chodidla. Podrážka by mala byť dostatočne silná a ľahká, aby zaistila správne odpruženie chodidla. Tiež je treba venovať pozornosť tomu, či vybrané športové topánky majú v podrážke drážky, ktoré plnia protišmykovú funkciu. Dôležitý je tiež materiál obuvi. Je dôležité zaistiť chodidlám dostatočné vetranie a nespôsobovať bolestivé otlaky ani po mnohých hodinách nosenia.

Štýlové športové topánky sú veľmi univerzálnou obuvou, pretože je ich možné úspešne nosiť do práce, školy alebo na stretnutie s priateľmi. Sú pohodlné a zároveň poskytnú každému štýlu trochu uvoľnenia. V poslednej dobe zvíťazili biele a masívne športové topánky, ktoré sa kombinujú so vzdušnými šatami a midi sukňami. Športová obuv v pastelových a neónových farbách tiež skvelo vyzerá – napr. fialová, modrá alebo reflexná žltá. Existuje veľa možností, takže každá žena si nájde niečo pre seba!

sportove topanky

Turistické topánky – nutnosť na horské túry

Neoddeliteľnou súčasťou expedície každého milovníka hôr sú pevné dámske turistické topánky. Nielenže vyzerajú krásne na nohách, ale predovšetkým sú ideálne na trekking. Vysoko kvalitná dámska turistická obuv poskytuje dobrú priľnavosť k nohám. Mala by mať špeciálne výstuhy vo výške členka, aby sa zabránilo vytočeniu členka. Špeciálna trekingová obuv je prispôsobená výletom kedykoľvek v priebehu roka. Topánky vyrobené z kože s nepremokavou membránou dokonale ochránia vaše nohy pred snehom a dažďom. Na druhú stranu v letnej sezóne budú nepochybne úspešné ľahké dámske turistické topánky. Tieto športové topánky poskytujú chodidlám dostatočné vetranie v horúcom počasí a súčasne umožňujú dobrú priľnavosť na rôzne typy povrchov.

 

Vyberte si športovú obuv, ktorá zodpovedá vášmu životnému štýlu

Kvalitná športová obuv a pevná dámska turistická obuv sú základným prvkom šatníka každej ženy, ktorá vedie aktívny životný štýl. Sú pohodlné a funkčné a zároveň vyzerajú veľmi štýlovo. Vďaka nim bude výlet aj horská turistika ešte príjemnejšia!

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *