Bez kategorii

Ako zmerať chodidlo pre kúpu topánok v internete?

Ak máte rady nákupy cez internet – vôbec sa nečudujeme! Topánky sú druhým najpopulárnejším produktom, ktorý je nakupovaný online. Toľko modelov, farieb a úžasných štýlov je dostupných online, ale samozrejme ich nemôžete vyskúšať pred kúpou. Práve kvôli tomu je zistenie presnej dĺžky chodila dôležitejšie než kedykoľvek predtým.

Ako zmerať nohu, aby ste kúpili pohodlné dámske topánky?

Pravdepodobne poznáte svoj rozmer topánok – alebo si to aspoň myslíte. Rozmer chodidla sa ale môže meniť v priebehu roku a dokonca aj v priebehu dňa. Nosenie topánok s nesprávnym rozmerom môže spôsobovať nepríjemné a bolestivé pľuzgiere, otlaky, a dokonca aj problém s chrbticou. Pamätajte, že dámske topánky musia byť predovšetkým pohodlné, vybrané podľa životného štýlu a tiež podľa charakteru osoby, ktorá ich nosí.

Zistenie rozmeru topánok nie je ťažké. V skutočnosti je veľmi jednoduché zmerať chodidlo bez použitia nejakých špeciálnych predmetov. Pamätajte, že zmerať v domácom prostredí je možné iba dĺžku chodidla.  Samy si nevieme zmerať šírku nohy či tzv. výšku priehlavku. Kupujúc čižmy s kožušinou je potrebné vziať do úvahy tiež šírku lýtka.

 

Čo potrebujete na zmeranie chodidla?

Nepotrebujete nič špeciálne a všetko máte pravdepodobne doma. Aby ste si zmerali chodidlo v domácom prostredí, stačí, keď budete mať:

 • Kúsok voľnej rovnej podlahy
 • Hárok papiera A4 (alebo dva papiere, ak sa Vám noha nevojde na jeden papier)
 • Ceruzku, pero alebo fixku
 • Lepiacu pásku
 • Pravítko alebo krajčírsky meter

 

Zmerajte svoje chodidlá krok po kroku

 1. Prilepte papier na podlahu.
 2. Postavte pohodlne chodidlo na papier.
 3. Obkreslite chodidlo tak, že držíte ceruzku vertikálne a kolmo na papier. Nedržte ju našikmo pod uhlom, pretože obkreslite tvar pod chodidlom a dostanete tak nepresný rozmer. Pri obkresľovaní sa presvedčte, že ceruzka je presne pri chodidle.
 4. Pomocou ceruzky označte najširšiu aj najdlhšiu časť chodidla.
 5. Zopakujte meranie pre druhú nohu (chodidlá väčšiny ľudí majú inú dĺžku aj šírku, u niektorých ľudí rozdiel môže byť polovicu alebo aj celý jeden rozmer topánok). Je to veľmi dôležité pri kupovaní zimných topánok, takých ako čižmy s kožušinou, kde si do topánok obúvate ešte aj hrubú ponožku.
 6. Použite pravítko pre zmeranie dĺžky nakreslenej stopy.
 7. Zmerajte šírku chodidla – rozmer topánok je viac, než iba rozmer; šírka je tiež dôležitým prvkom.
 8. Po zistení dĺžky a šírky porovnajte svoje rozmery s rozmermi uvedenými v internetovom obchode.

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *